Novinky

Michal Smola převzal hlavní českou cenu fair play


zpět

13.3.2010 | 5734x

Samozřejmý, ale pro Martina Johanssona životně důležitý čin, se prostřednictvím udělení ceny fair play zapsal do historických análů jako pozitivní memento. "Na mém místě by to udělal asi každý... A teď už se musíme soustředit hlavně na další sezónu," trvá náš finišman na svém i v záři reflektorů.
MS 2009 Maďarsko. Tomáš Dlabaja a Jan Procházka zaběhli skvěle první dva úseky a Michal Smola má konečně možnost bojovat o vysněnou štafetovou placku.


Ale co to... takhle vypustit závod na mistrovství světa? ;)


Diváci vědí. Trojice zachránců Gueorgiou, Smola a Nordberg doklusává v závěru třetí desítky, ale za mohutného aplausu.


Michal Smola přebírá z rukou předsedy Českého olympijského výboru hlavní cenu fair play. (foto ČTK)


Společně s Michalem byli oceněni veslař Václav Chalupa a hokejista Josef Černý, oba za celoživotní přínos myšlence fair play. (foto ČTK)


Zraněný Švéd Martin Johansson, Michalův oddílový kolega z IFK Mora, znovu prokázal, že je obrovský bojovník. Neuvěřitelně rychle se dokázal vrátit do vrcholového sportu - dokonce se opět o něco zlepšil jako lyžař-běžec, startoval za švédsko v závodě SP v Otepää, kde dojel na 15km jen 1.5 minuty za Lukášem Bauerem a minulý výkend dojel 19. ve Vasově běhu. (A příští týden se zúčastní společného tréninkového kempu české a švédské orienťácké reprezentace ve Francii.) Happy end.

PS: Jak to Michalovi slušelo můžete zpětně posoudit i v TV: v sobotu 13.3. ve 21:20 na ČT4 nebo ve středu 17.3. v 7:30 tamtéž. (zdroj: Béďa)

Informace o neopomenuté přítomnosti OB na letošním slavnostním ceremoniálu jsou i na stránkách ČSOS.