Novinky

Nominačky JMS 2019 - aktualizováno 11. 6.


zpět

3.6.2019 | 4471x | Pavel Košárek

Nominačky JMS 2019 - aktualizováno 11. 6.

Včerejší krátkou tratí skončily nominační závody na JMS 2019. Stejně jako na klasice, tak i na krátké trati vyhrála Bára Chaloupská a Vítek Horčička. Zajistili si tak první místa v celkovém hodnocení nominačního žebříčku.Celkový dojem z nominaček v Dánsku je veskrze pozitivní. Závodníci měli výbornou příležitost absolvovat v podstatě generálku na samotné JMS. A to jak z hlediska terénu, stavby tratí, tak i startovního procesu a s tím spojeného tlaku. Pro spoustu bylo určitě i cenné porovnání se soupeři z ostatních zemí. Důležité je si vše opět pořádně projít a zanalyzovat a podle toho nastavit trénink na závěrečné vyladění před samotným JMS.

Na závěr bych chtěl všem poděkovat za předvedené výkony a profesionální přístup. Realizačnímu týmu za pomoc s celou akcí.

Nominace na JMS bude zveřejněna do 13. 6..

Fotky od I. Křivdy

---------------------
:: nominační žebříček

:: oficiální výsledky a mezičasy krátká trať D20
:: oficiální výsledky a mezičasy krátká trať H20

:: tracking D20
:: tracking H20
---------------------

Technicky i fyzicky náročný závod na klasické trati důkladně prověřil schopnosti našich závodníků. V náročném ale pěkném závodě vyhrála Bára Chaloupská a Vítek Horčička.

:: oficiální výsledky a mezičasy klasika D20
:: oficiální výsledky a mezičasy klasika H20

:: tracking D20
:: tracking H20
---------------------

:: startovky klasika
:: startovky krátká

:: pokyny k dánské části nominaček
:: konečné výsledky dráhového testu

---------------------

Už po několikáté jsme se otestovali na šumperské dráze a už po několikáté se potvrdilo, že nám to zde svědčí. Letos k tomu přispěla i teplota a povětrnostní podmínky. Viděli jsme řadu kvalitních výkonů napříč všemi věkovými kategoriemi. U juniorů se potvrdila velká vyrovnanost v týmu, když se všichni srovnali do 35 vteřin v rozmezí 3-6 bodů. U juniorek je potěšující, že jich dokázalo bodovat zase o trochu víc než loni a některé si vylepšily svá maxima.

Po dráze bylo času na regeneraci méně než obvykle, ale je to aspoň dobrý trénink na JMS, kdy běžíme během šesti dnů pět závodů.

V sobotu dopoledne byl na pořadu nominační sprint při ŽA a pořadatelé z KSU připravili velmi rychlé tratě, na kterých se trestalo každé zaváhání. Zavedly závodníky do uliček kolem Hlavní třídy, středu města, kde se nacházela nejtechničtější pasáž závodu a závěr se odehrával v sadech 1. máje.

Rád bych poděkoval pořadatelům za hladký průběh závodu a trenérům jednotlivých závodníků za pomoc s měřením časů během pátečního testování.

:: výsledky sprintu
:: výsledky a mezičasy ORIS

---------------------

Program ve zkratce:
:: 10. 5. dráhový test Šumperk
:: 11. 5. sprint Šumperk
:: 9. 6. klasická trať Himmelbjerget
:: 10. 6. krátká trať Himmelbjerget

:: rozpis
:: seznam přihlášených
:: nominační kritéria

Přejeme všem účastníkům svižné nohy, správný směr a hodně štěstí!
Košík a spol.