Novinky

Začíná MS v Norsku: I s Nykodýmem?


zpět

9.8.2019 | 1673x |

Začíná MS v Norsku: I s Nykodýmem?

Na jihu Norska začíná už v úterý první MS podle nového formátu, který oddělil lesní a městské disciplíny. Český tým letí na sever v sobotu. Bude na palubě i Miloš Nykodým, který si na O-Ringenu zlomil palec?Byl to mžik. „Při druhé etapě jsem při seběhu vysokou trávou zakopnul a bylo to,“ vzpomíná Miloš. Dva dny nemohl nic dělat, načež mu aspoň asistent trenéra Jaroslav Kačmarčík půjčil kolo. „Stejně jsem si chtěl odpočinout. Takhle to přišlo o čtyři dny dřív,“ zlehčuje situaci Dým. Rentgen odhalil zlomeninu, a tak po návratu do Česka přišel na řadu alternativní trénink. „Kolo, cross trainer, spinner, aquajogging a plavání. Celkem mě to i bavilo, ale na běhání to nemá,“ vypočítává vítěz middlu při loňském finále Světového poháru v Česku.

Ta hlavní otázka ale stále zůstává nezodpovězena. Bude Miloš v sobotu v letadle do Göteborgu? „Pokud nebude mít vlak extrémní zpoždění, tak jo,“ usmívá se brněnský závodník i přesto, že jistotu startu získá až na místě. „Aktuálně jsem schopný v brněnském lese odzávodit i klasiku. Jak to půjde v Norsku, zjistíme na nedělním tréninku,“ vysvětluje a ukazuje upravenou botu, která má chránit jeho palec, aby v ideálním případě nemusel běžet ani pod prášky. „Pro jistotu je mám s sebou, ale pokud to v neděli půjde bez nich, tak je brát nebudu. Možná jen na klasiku pro jistotu. Jestli ji poběžím,“ dodává Dým, za kterého bude přímo na místě připraven zaskočit Marek Minář.

Ono totiž popasovat se se severskými terény nebude jednoduché ani pro běžce bez zlomených prstů. „Čekám tvrdý boj s houževnatou norskou přírodou,“ říká Miloš k lesům, kde se budou rozdávat cenné kovy. I proto budou letos viset proklatě vysoko, což však nezmenšuje odhodlání v českém mančaftu. „Chceme s kluky ve štafetě o medaili zabojovat. Máme na co navazovat,“ nestahuje Miloš kalhoty před brodem.

Sledujte aktuální zpravodajství přímo z Norska a fanděte českým reprezentantům na Facebooku a Instagramu.

Český tým pro MS

Ženy:
Vendula Horčičková
Adélka Indráková
Denisa Kosová
 
Muži:
Vojtěch Král
Pavel Kubát
Miloš Nykodým
 
Cestující náhradníci:
Lenka Mechlová
Marek Minář
 
Realizační tým:
Jan Šedivý (trenér)
Jaroslav Kačmarčík (trenér)
Jakub Marek (fyzio)
Petr Žaloudek (média)
 

Program MS

ÚT: kvalifikace middle (10:00-13:00)
ST: long (10:24-18:20)
PÁ: finále middle (13:28-18:20)
SO: štafety (16:20-20:30)