Novinky

Nominace JEC 2019


zpět

17.9.2019 | 2155x | Pavel Košárek

Nominace JEC 2019

Juniorský evropský pohár se letos uskuteční hned víkend po MČR na klasice. Místem konání bude Francie, konkrétně okolí městečka Vogue v departmentu Ardeche. Program je tentokráte standardní tj. nejdříve městský sprint, po té klasika na náhorní plošině pohoří Cevenny a štafety v prostoru s výskytem erozních údolíček a rýh.Na základě předem daných nominačních kriterií bude za českou reprezentaci startovat po šesti závodnících v kategoriích D18 a H18. Přímou nominaci si vyběhli Adéla Vandasová s Terezou Chrástovou a Honza Gajda s Ondrou Metelkou. Dále jsou v nominaci závodníci, kteří se umístili na čelních místech žebříčku A a povětšinou nás reprezentovali na MED v Bělorusku (M. Dittrichová, J. Pekařová, L. Semíková resp. T. Janovský, M. Malačka a S. Šafka). Tito závodníci byli doplněni v počtu 1+1 těmi, kteří prokázali na třech zářijových závodech ŽA největší formu (E. Martanová a J. Gottstein).

Ve dvacítkových kategoriích se JECu neúčastní závodníci končícího ročníku 1999, a tak zde bude za český tým startovat pouze po dvou závodnících v každé kategorii (K. Grycová, J. Peterová, J. Rusin a M. Roudný). Ti byli vybráni na základě výsledků v průběhu celé sezóny podpořené navíc dobrou podzimní formou.

- složení týmu JEC 2019
- web JEC 2019

Velmi si vážíme předvedených výkonů všech závodníků v ŽA. Je potěšitelné vidět, že je v mládežnických kategoriích spousta talentovaných závodníků, kteří vytváří kvalitní konkureci, která všechny vede k co nejlepším výkonům.

Pokračujte dále tímto směrem! :-)
Košík a Mára

Pozn. 24/9: z akce se omluvila T. Chrástová, nahradí ji K. Blažková.