Novinky

KALENDÁŘ AKCÍ 2020


zpět

5.11.2019 | 1926x

KALENDÁŘ AKCÍ 2020

Premiérová dělená sezóna podle jízdního řádu IOF je před námi. Sprintové MS, lesní ME, k tomu dvě kola SP, akademický šampionát a navrch domácí přípravný víkend směrem k MS21 - Euromeeting. Optimálně vyladit směrem k hlavním vrcholům bude výzva.Po letošní zahřívací sezóně, kde chyběl čistě sprintový šampionát čeká reprezentaci první kompletní ročník dle nových standardů. První polovina sezóny bude patřit sprintům. Větší část přípravy RD bude směřovat k 1. kolu SP ve Švýcarsku a zejména vrcholu sezóny - MS v Dánsku. Pomyslnou dělící čáru mezi sprinty a lesem protne AMS v Rusku - sprintově-lesní akce, ideální vrchol pro závodníky „druhého sledu" (pro nar. 1995 a mladší).
Lesní polovinu sezóny odstartují nominační závody na začátku srpna. V Estonsku pak proběhne ME (v rámci 2. kola SP). Následovat bude zajímavá akce směrem k domácímu MS21 - Euromeeting, kde bude pravděpodobně startovat maximální možný počet závodníků. Sezónu 2020 v reprezentačních barvách uzavře 3. kolo SP na severu Itálie.

KALENDÁŘ AKCÍ REPREZENTACE PRO SEZÓNU 2020

Mimo kempy a závody bude v příštím roce RT částečně zajišťovat i průběžnou přípravu. V Brně budeme organizovat střídavě noční a sprintové tréninky, v terénech MS21 budou k dispozici tratě relevantní právě k domácímu šampionátu.

Zvládnout celou sezónu na vysoké úrovni, zaútočit na medaile na vrcholných akcích a zabojovat v celkovém hodnocení SP, to bude i pro ty nejzkušenější běžce nová výzva. Neméně těžký úkol, vybrat správné vrcholy a efektivně na ně vyladit, pak čeká na mladší nebo úzce specializované závodníky.

Jestli jdou elitní závody v OB tím správným směrem, či je to slepá vývojová větev, i to bude zajímavý výstup z příští sezóny. Hlavní cíl RD bude ale stejný jako obvykle - připravit se na vrcholné akce a zabojovat na nich o nejvyšší příčky.


Držte nám palce.