Novinky

Ohlédnutí za Keňou: Poslední zápis do týDeníčku


zpět

23.3.2021 | 1813x |

Ohlédnutí za Keňou: Poslední zápis do týDeníčku

Tréninkové týDeníčky utichly, a to může znamenat jediné: Naše součty už zase plní kilometry mimoafrické. Pojďme se ale ještě jednou vrátit do Itenu a položit si bilanční otázku: Co nám pobyt v Keni dal? Odpověď hledá šest účastníků vydařeného tréninkového kempu.Miloš Nykodým

Keňa mi dala možnost běhat v perfektních podmínkách a přidala 909 km do tréninkového deníčku, což je dobrej základ do specifického domácího tréninku směrem k MS. A snad i pár červených krvinek navíc.

Vendula Horčičková

Pobyt v Keni mi ukázal hezkou stránku Afriky. Přátelští a usměvaví lidé, jejichž "How are you" mi bude znít v uších ještě dlouho. Bezstarostný dětský smích a radost z prostých věcí, jako je pohyb a běžící běloši kolem. Jiná kultura, zvyky a jídlo, neustálé pití chai a pojídání chapati. Perfektní tréninkové podmínky ve vysoké nadmořské výšce zalité sluncem s příjemnými teplotami a mnohem více zeleně, než jsem čekala. Celkově mě pobyt v Keni ve více ohledech příjemně překvapil a doufám, že to nebyla moje poslední návštěva této východoafrické země.

Vojta Král

Příprava v Keni mi dala hlavně zabrat psychicky, protože jsem ji začal nemocí a skončil zažívacími problémy a nemalou část tréninkového programu jsem musel vynechat. Všechno mezi tím bylo dobré, ale nebylo to málo, Antone Pavloviči?

Denisa Kosová

Keňa nám dala po všech stránkách hodně. Sportovní stránka byla nasycena na můj vkus dostatečně – kilometráž naskakovala skoro sama, strečink na sluncem zalitém dvoře se zahřátými svaly z ranního běhu byl jednodušší než obvykle a k odpolednímu tréninku se často vešlo i kompenzační posilování. Nohy nezahálely však ani přes oběd, na který to byla poměrně štreka, když se pak ještě přidalo chození po obchůdkách se sportovním vybavením. Kulturní stránka by mohla obsáhnout snad více aspektů, ale to by bylo na delší článek. Zjednodušeně bych ale řekla, že jsme ji s Vojtou v možných příležitostech dost upozadili a dali přednost té sportovní, hlavně v podobě regenerace. Při zmínce o regeneraci musím opravdu smeknout před naším masérem – kvalita v podobě 1,5h masáže za 100Kč, kdo by to nechtěl?

Vojta Sýkora

Lásku k chapati a smoothiečkům, šest týdnů dovolené, nervozitku z blížícího se odevzdání bakalářky, dvoje boty, čtyři knihy, znovuobjevenou alergii na troubení, díru do lýtka, kůži Španěla a vlasy Švéďáka, další zemi do Countries Been, ukradenou deku od Qatar Airways, quality content na Insta, poprvé viděný Jižní kříž, NATO fonetickou abecedu, lekce řízení vlevo i solidního offroadu, leteckou prohlídku Iráku, hromadu vzpomínek a k tomu všemu i nějaké ty kilometry.

Tereza Janošíková

Nespočet odtrénovaných hodin a kilometrů s parťáky, hezkou ranní rutinu běhání i těžkých fází nalačno, hodně prachu z cest nejen na botách a snad i pěknou dávku červených krvinek. Zároveň přinesla pěkné místy i velmi krušné nahlédnutí pod pokličku místní kuchyně a kultury. Manga, ananasy, avokáda fakt nemůžeme porovnávat ani chutí, ani cenou s tím, co je k dostání u nás. Ukázala, že motorka může být poměrně pohodlný dopravní prostředek i při jízdě 4 pasažérů a i přesto, že tu je angličtina oficiálním jazykem, ne všichni ho používají komfortně. Nicméně i tak, mám pocit, že i kdybych chtěla, tak snad nikdy nezapomenu frázi: “Jak se máš?” s dětskou výslovnosti [haf ar jú], která i bohužel po více než měsíci poslouchání 20krát za jeden trénink začne člověku lézt na mozek. Každopádně zážitků nadmíru, a když bude příležitost další návštěvy, určo jdu do toho!

Africká kapitola přípravy na domácí MS je tak uzavřena. Část »Keňanů« (Terka, Křivdič, Syky a Joncek) si cestou domů dala mezipřistání v Itálii, kde se spolu s českou partou (Glonek, Hirš, Roudný) zúčastnili sprintové série MOC. I přes obří penzum kilometrů v nohách byli hodně vidět Terka (celkově druhá) a Křivdič (pátý).

Všichni se pak znovu sejdeme 3. dubna, kdy nás za podmínek dodržování anticovidového režimu čeká tzv. superdubnovka. Tedy devět intenzivních dní rozdělených mezi Kokořínsko a Český ráj. Do startu šampionátu v tu chvíli budou zbývat na den přesně tři měsíce.