Novinky

SPRINTEŘI V DÁNSKU


zpět

20.10.2021 | 1772x | Jan Šedivý

SPRINTEŘI V DÁNSKU

Na sklonku sezóny 2021, ještě před zaslouženou posezónní pauzou, vyrazila šestice sprinterů na průzkum terénů do dějiště nadcházejícího MS - Dánska.Pod vedením nejzkušenějšího českého trenéra Jaroslava Kačmarčíka čeká trio našich žen (Terka Čechová, Áďa Indráková, Terka Janošíková) a mužů (Jakub Glonek, Tomáš Křivda, Vojtěch Sýkora) krátký přípravný kemp zakončený závody WRE.

Tradiční podzimní volná obhlídka lesních terénů příštího MS se změnila stejně jako program disciplín - místo klasiky, middlu a lesních štafet nás za rok v Dánsku čekají jen sprinty - knock-out, mixy a individuál. A tak je i program letošního průzkumu docela výživný.

Dnes (ve středu) je na programu kompletní KO sprint - kvalifikace a finále, ve čtvrtek dopoledne lehčí trénink na volby postupů, odpoledne pak sprintovky 1+1 z pera nového finského kouče Thierryho. Náplní volnějšího pátku bude jen sprintový control picking. Krátký kemp totiž zakončí závody WRE - v sobotu ind. sprint v Aabenraa a v neděli KO Sprint v Billundu.

Odkazy na výsledky:
> středa KO sprint - kvalifikace, čtvrtfinále, semifinálefinále
> čtvrtek mixy 1+1 - ind. výsledky, GPS -  1. kolo D+H, 2. kolo D+H
> sobota WRE ind. sprint - výsledky, GPS
> neděle KO sprint - výsledkyGPS

Cílem akce ale tentokrát nejsou výsledky, hlavní roli hraje seznámení se s místem, tak aby plán přípravy na nadcházející sezónu byl maximálně specifický právě k hlavnímu vrcholu sezóny. 

FOTO (Kačor)


bronzový Tomáš Křivda v sobotním individuální sprintu