Novinky

Úvodní soustředění na Vysočině


zpět

23.11.2021 | 1545x | Pavel Košárek

Úvodní soustředění na Vysočině

Letošní úvodní soustředění proběhlo v tradičním formátu od čtvrtka večer do neděle. Tentokrát jsme zavítali na Vysočinu, na místo se zvukomalebným názvem Zahradníkův Kout, které je vzdálené jen necelý kilometr od populární Vysočina arény.A právě blízkost biatlonového areálu předurčila zaměření prvního tréninku. Na Vysočina arénu jsme si úplně netroufli, ale vytvořili jsme si biatlonovou atmosféru u chaty, kde jsme bydleli. Vlastnoručně vyrobený motivační terč, náboje v podobě šišek a trestné kolečko kolem volejbalových hřišť, které dokonce přesahovalo parametry oficiálního trestného kola, představovaly adekvátní kulisy k prestižnímu klání.

Jednalo se o závod smíšených dvojic. Do prvního orienťáckého okruhu vystartovali hromadně všichni kluci, kteří po odstřílení a případných trestných kolech předali holkám. To vše se opakovalo celkem 4x. Bylo to napínavé až do samého konce přesně tak, jak biatlon bývá a i my jsme pochopili, že o úspěchu se rozhoduje hlavně na střelnici :-). I když na ní panovaly ideální povětrnostní podmínky, tak trestných kol bylo víc než dost a z původně zamýšlené sranda akce se stal kvalitní intervalový trénink.   

mapa1-2
mapa3-4
výsledky

V pátek odpoledne jsme se přesunuli na Tři Studně na kratší mlhou zahalenou vrstevnicovku, která byla navíc podpořena znázorněním vodstva, protože terén byl místy příliš plochý.

tracking D
tracking H

Na sobotní dopoledne byl připraven další netypický trénink, jehož záludnosti nebyly dopředu oznámeny a závodníci zjistili až na startu, co je vlastně čeká. Mapa prostoru byla rozdělena na šestiúhelníky, čímž se vytvořila včelí plástev. V jednotlivých šestiúhelnících byla mapa vždy pootočena, takže trať na sebe nenavazovala. Tento trénink je vhodný k procvičování prostorové představivosti a paměti. Na trať se vybíhalo po dvojicích (D+D a H+H), přičemž holčičí byla něco přes 6 kilometrů a klučičí přes 8.

tracking D
tracking H
plástev D
plástev H

Odpoledne jsme čekali až se setmí, což v tuhle dobu a navíc, když bylo celé tři dny zataženo, nebylo zase tak obtížné, a vyrazili jsme na první nočák. Start byl opět hromadný s delším postupem na první kontrolu a následným rozdělením na okruzích. Přesto se povedlo většině udržet kontakt a dostali se na krátkých tratích do závodního nastavení.

tracking D
tracking H
mezičasy

Celé soustředění zakončil trénink krátké trati na Odranci na upravené mapě bez cest. V porostově rozmanitém prostoru, protkaném v západní části sítí vodotečí přišla opět ke slovu buzola a také důsledná tvorba plánu.   

tracking D
tracking H
mezičasy

Volný čas vyplnily kromě ping-pongu a karet informace k fungování JRD, plánu přípravy, tréninkovým deníkům a také rozbory absolvovaných tréninků.

Pro letošní úvodní soustředění jsme trochu netypicky využili ubytování v pronajaté chatě, kde jsme si sami vařili. Díky všem za velkou výpomoc v kuchyni. Věřím, že i toto vedlo k utužení tolik potřebného týmového ducha!!!

Na další, podstatně delší akci, která proběhne už v lednu v Portugalsku (doufejme) se těším na viděnou.
Košík

fotky na fb