Novinky

Nominační kritéria pro sezónu 2022


zpět

26.1.2022 | 1362x | Jan Šedivý

Nominační kritéria pro sezónu 2022

Soubor nominačních kritérií reprezentace pro sestavování nominací na závody Mistrovství světa v Dánsku, Světové hry v USA, Světové poháry (Švédsko, Estonsko a Švýcarsko) a Akademické mistrovství světa ve Švýcarsku.Mezinárodní akce v nadcházející sezóně „odehrají" reprezentanti poprvé podle nového formátu, tzv. na 2 poločasy. První jarní půlka bude kompletně sprintová s vyvrcholením na červnovém MS v Dánsku. Klíčová část nominace proběhne na SP ve Švédsku, ale i tam se dostane jen část vyvolených z před-nominaček. Ty proběhnou v Praze v polovině května při MČR ve sprintu a možnost nominace dostanou i junioři díky sjednocení tratí DH20 a DH21. Podmínkou však bude úspěšně absolvovat dráhový test (ten je navíc i součástí nom. žebříčku).

Poločas před lesní polovinou obstarají atraktivní Světové hry v USA se smíšeným programem (sprint, middle, sprintovky). Hlavní váhu v nominaci bude mít také 1. kolo SP ve Švédsku, ale i předpoklad být tahounem sprintové štafety a zároveň mít šanci zabojovat o čelní umístění na middlu i ve sprintu.

Druhá polovina pak bude naopak čistě lesní. Jejím zlatým hřebem bude 2. kolo SP v Estonsku (zároveň jako ME). Do nejsevernější pobaltské země se podívají 2 nejúspěšnější závodníci z MČR middle, úspěšní sprinteři nebo závodníci s potenciálem. Sezónu pak uzavře 3. kolo SP ve Švýcarsku. Kromě nejlepších závodníků z průběžného pořadí SP se zde pravděpodobně představí jména, která budou usilovat o nominaci pro alpský šampionát v následujícím roce.

Mimo „hlavní" reprezentační linku se lze letos těšit i na zajímavou akci pro závodníky narozené po 1.1. 1997 (a se statusem studenta VŠ) - Akademické mistrovství světa ve Švýcarsku. Nominace na akademický šampionát s téměř kompletním programem (mimo KO sprint) vzejde z Českých akademických her (sprint a middle) a testu na 3km.


Více informací k nominacím najdete v dokumentu pdf v odkazu níže (v případě nejasností se neváhejte obracet na trenéry reprezentačního družstva dospělých):

NOMINAČNÍ KRITÉRIA REPREZENTAČNÍHO DRUŽSTVA DOSPĚLÝCH PRO SEZÓNU 2022


Těsně na startu přípravy také proběhla jedna kosmetická změna v týmu. Adélka Finstrlová se bude připravovat na sezónu individuálně mimo struktury RD. Realizační tým jí poskytne i nadále zázemí (v případě její potřeby), ale už bez možnosti čerpat finance pro členy RD určené na přípravu na sezónu.