Novinky

S PODPOROU DUKLY I V ROCE 2023


zpět

14.12.2022 | 1436x | Jan Šedivý

S PODPOROU DUKLY I V ROCE 2023

Po sezóně se třemi medailovými úspěchy tak bude pokračovat důležitá spolupráce na ose Juliska - Strahov i v následujícím roce. Pro naše nejlepší závodníky to znamená zejména částečné finanční zajištění a možnost využívání zázemí DUKLY.Orientační běh se postupně dostává šířeji do povědomí veřejnosti jako zdravý a dostupný sport, který má smysl podporovat. Je to nejen díky dosahu TV přenosů z OB a podobným viditelným aktivitám, ale zejména zásluhou důležité neúnavné práce funkcionářů na všech úrovních. Postupně se tak vracíme do struktur institucí, kde je pomyslným vrcholkem právě třeba DUKLA, jejíž smyslem je podpora úspěšných reprezentantů v exponovaných sportovních odvětví.

Spolupráce, která dává smysl jak pro RD, kde je významným zdrojem rozpočtu, tak pro DUKLU. Té naši závodníci vybojovali letos 3 medaile a lze tak prostřednictvím Armádního sportovního centra prezentovat i sporty, které nejsou jen „samoúčelné", ale výchovou mládeže mají mnoho benefitů včetně blízkosti k branné výchově.

Aktuální forma podpory na příští sezónu je v dimenzích té letošní, tzn. částečný pracovní poměr pro Terezu Janošíkovou s Tomášem Křivdou a pro další závodníky je připraven budget na podporu přípravy. Dále je možné využívat zázemí DUKLY - ubytování pro soustředění, fyzio a regeneraci nebo metodicko-fyziologické pracoviště. V dlouhodobějším plánu je pak třeba CISM 2024 s účastí většího počtu závodníků v aktivních zálohách.

Díky zařazení v ASC obdržela i nejlepší o-běžkyně sezóny Tereza Janošíková moc pěkné ocenění - děkovný list od ministryně obrany Jany Černochové pro sportovce DUKLY za výbornou reprezentaci.