Novinky

PRE-EOC KEMP V ITÁLII


zpět

7.9.2023 | 1235x | Jan Šedivý

PRE-EOC KEMP V ITÁLII

Poslední prázdninový víkend vyrazila štíhlá česká výprava na sprintovou přípravu do Itálie. Za 5 dní stihli reprezentanti hned 8 technických jednotek a do sprintové části sezóny se jim tak snad bude vplouvat sebevědoměji. Do lesa na sever, do města na jih. Cimrmanovsky znějící citát bude (až na výjimku v podobě skotského MS 2024) navigačním kompasem pro soustředění reprezentace. Pro MS 2025 ve Finsku nebude jiná, než skandinávská příprava příliš relevantní. A naopak před sprintovým MS 2026 bude nejvýhodnější zamířit na jih. Stačí přežít zhruba 8 hodinovou cestu do Itálie přes Brenner a sprinteři se ocitají ve svém ráji.

Severní region Trentino je totiž hlavním centrem dění italského OB, a byť není orienťák na Apeninském poloostrově TOP sportem, tak zde jsou podmínky výborné. Nepřeberné množství kvalitních map s před-připravenými tréninky v dojezdové vzdálenosti do 15 minut od sebe, technicky zajímavá a poloprázdná městečka, nebo cenově přijatelné zázemí, to jsou hlavní taháky Trentina.

Z českých sprinterů využilo možnost kvalitní přípravy před sprintovou částí sezóny nakonec jen 5 mužů a 6 žen. A že budovat sprintovou rutinu v těžkém prostředí je potřeba, se většina přesvědčila hned na druhém tréninku. Ten stavěl Thierry Gueorgiou a některým nerozběhaným závodníkům zase připomněl, že ani na sprintu není plynulost samozřejmost a není ostuda občas zastavit a být dostatečně pečlivý.

Největší formu na měřených trénincích ukázal Jakub Glonek, který má v Itálii hodně naběháno a jeho sprintový level je navíc aktuálně na vysoké úrovni. I proto je škoda virózy, která ho dostihla v druhé části kempu. V ženách zase „bodovaly" Jany - Pěkařová v ind. sprintu a Peterová v improvizovaném knock-out.

SEZNAM TRÉNINKŮ
INTRO - Pomarolo: GPS 
IND. SPRINTq - Sant´Ilario: GPS, mezičasy
IND. SPRINTf - Rovereto: GPS, mezičasy
VYŘAZOVAČKA - Sant´Ilario: GPS, výsledky, mezičasy
INTERVALY - Calliano: GPS
KOq - Dro: GPS, mezičasy
KOf - Trento: GPS, výsledky, mezičasy
HROMAĎÁK - Aldeno: GPS, mezičasy