Novinky

TAK UŽ TO TADY JE, JEDEME DO ITÁLIE!


zpět

25.9.2023 | 1196x | Jan Šedivý

TAK UŽ TO TADY JE, JEDEME DO ITÁLIE!

Už za pouhých 7 dní startuje poslední velká o-akce roku - ME a zároveň 3. kolo SP ve sprintových disciplínách na severu Apeninského poloostrova. A s jakou sestavou do něj vstoupí česká družina? Finální nominace na akci je na světě.Žádné velké překvapení v nominaci nečekejte. Pouze v ženské části týmu bohužel přinášíme několik smutných zpráv. Už v minulém týdnu ukázalo vyšetření, že zranění Venduly Horčičkové z MČR KT je vážnější než se původně zdálo a kvůli natrženému svalu se aktuálně 17. závodnice SP na soupisce neobjeví. K ní se navíc dnes po sonografu přidala i Denisa Kosová, která si v nominačním závodě ve sprintu poranila vazy v kotníku a taktéž nebude moci zlepšit svojí současnou velmi pěknou 18. pozici.

Na startu tak bude celá řada mladších a méně zkušených závodnic, které dostanou příležitost vyzkoušet si atmosféru velké akce. Hlavním cílem bude ustát extrémně těžké kvalifikační závody pro sprint a KO a třeba si tak zlepšit sebevědomí před sprintovou "pololetkou", která vyvrcholí v polovině července příštího roku mistrovstvím světa ve Skotsku.

V mužích se na startu objeví hned 7 závodníků, tedy o jednoho více než plánovaný počet. Navýšení dává smysl trenérům i komisi reprezentace a důvod je podobný jako u žen – kvalitní soutěžní starty před nadcházejícím MS.

Hlavními hvězdami výpravy by pak měly být naši nejlépe umístění závodníci v SP: 12. Tomáš Křivda a 13. Tereza Janošíková. Jak se jim bude dařit v historických centrech měst Verona a Vicenza, budete moci sledovat od středy 4. října i na obrazovkách ČT sport.

Rozhodnutí o nominaci pro ME a 3. kolo Itálie