Novinky

SLOŽENÍ REPREZENTACE PRO SEZÓNU 2024


zpět

10.11.2023 | 2103x | Jan Šedivý

SLOŽENÍ REPREZENTACE PRO SEZÓNU 2024

Do nové sezóny bez vicemistryně Evropy, ale s početným týmem mužů. Reprezentační modro-červeno-bílé dresy v příští sezóně oblékne celkem 22 závodníků. Hned 12 z nich bude moci v přípravě počítat s maximální možnou podporou týmu Reprezentačního družstva, navíc dalších 10 jmen je zařazeno na seznam týmu s potenciálem – Nadějí.pdf: SLOŽENÍ REPREZENTAČNÍHO DRUŽSTVA 2024

Oporou reprezentace by měly být stejně jako letos naše hlavní hvězdy – Tereza Janošíková a Tomáš Křivda. Oba jsou logicky na soupisce hlavního týmu, pro nadcházející sezónu navíc společně s dalšími 7 muži a 3 ženami. Nepoměr pramení z velmi dobrých a vyrovnaných výkonů našich mužů, ale také ztrát v ženském týmu. Na seznamu chybí například juniorka Anna Karlová a po dlouhých 10 letech v reprezentaci zejména Vendula Horčičková. Ta se rozhodla ukončit svou velmi úspěšnou sportovní kariéru a v příští sezóně posílí realizační tým na pozici asistenta na akcích (ale trenéři pochopitelně využijí její zkušenosti i jinde). Anička Karlová se bude připravovat z důvodu studijních povinností spíše individuálně, i tak ale může v případě zájmu počítat s podporou trenérů reprezentace. Velký počet mužů v A týmu naopak snad přispěje ke zdravé soutěži, ze které by mohly vzejít snad ještě lepší výsledky než letos.

Tým s potenciálem (Naděje) povede stejně jako loni Marek Cahel. Ten má jako Ústřední trenér mládeže možnost navázat na svoji předchozí práci z dorostu s celkem 10 závodníky. Speciální roli v týmu budou mít Jana Pekařová a Barbora Matějková. Obě letos splnily dráhový limit A a na sprintových akcí budou mít status RD. Trenéři u nich počítají s tím, že se zapojí do boje o místa na sprintovém MS. Ale ani pro zbytek nadějí vrcholná akce nechybí. Zajímavým cílem by pro ně mělo být totiž AMS v Bulharsku.

Na soupisce sledovaných závodníků, tedy „týmu", kde nevznikají žádné povinnosti pro závodníky, ale kromě možnosti účasti na vybraných kempech nejsou ani žádné benefity, se pak objevuje staronové jméno Barbory Chaloupské. Technická závodnice měla letos velmi dobrou domácí sezónu, a protože ji orientační běh stále baví, pokusí se spíše z individuální přípravy přenést dobré výsledky i na mezinárodní kolbiště.

I letos ustály soupisky každoroční debatu ohledně sprintového týmu, který zatím odolává, a to díky malému počtu vyhraněných závodníků. Kromě Miloše Nykodýma, který měl letos jednu ze svých nejlepších sezón a příští rok pro něj bude vrcholem lesní ME v Maďarsku, se více specificky zatím profiluje pouze Jakub Glonek. Ten bude chtít v uličkách skotského Edinburgu všem ukázat, že patří mezi sprintovou elitu. Cesta k ní je ale ještě dlouhá a až na jejím konci se ukáže, zda měli trenéři a komise reprezentace při sestavování reprezentace dobrý odhad.