Novinky

OHLÉDNUTÍ ZA ÚVODNÍM SRAZEM


zpět

5.12.2023 | 1167x | Jan Šedivý

OHLÉDNUTÍ ZA ÚVODNÍM SRAZEM

První setkání reprezentačního družstva před sezónou 2024 proběhlo minulý víkend v Brně. Jako už tradičně se na úvod nejednalo jen o čistě sportovní akci, kromě tréninkové minutáže totiž plnilo i roli informativní nebo společenskou.Asi by bylo značně nadnesené popsat brněnské terény jako ráj pro OB. Ale i přes určitou skepsi domácích běžců, kteří už mají místní kopce oběhané a nohy z ostružin ošlehané, lze konstatovat, že Brno díky množství aktuálních lesních i sprintových map určitě patří k nejlepším městům, kde se v ČR dá dělat dobře orienťák.

Tréninky reprezentace na úvodním srazu jsou vždy částečně přizpůsobeny povaze akce, a některé tak byly rozvojově chudší než obvykle. Zejména první a poslední trénink se startem poblíž ubytování v Soběšicích žádnou lahůdku nenabídl. I tak se ale musel třeba Miloš Nykodým vynasnažit, aby se na úvodním nočáku nenechal ponížit hanebnou porážkou ve svém domácím lese. A nakonec i poslední dobrovolný trénink vrstevnic (přes varování místních) nabídl docela pěkné proběhnutí po plese.
⇨NOB - Kubelín: GPS (D včetně cest)
⇨VRSTEVNICOVKA - Melatín: GPS (dobrovolný trénink)

Na delší objemový trénink, který by v rámci zimní přípravy měl proběhnout minimálně jednou týdně s mapou, nebo alespoň v terénu, využila reprezentace nový prostor poblíž Vranova.
⇨O-TECH - Vranov: GPS | výsl xSPRINT | map1, map2, map3, map4, map5

Dostat naše nejlepší běžce mimo komfortní zónu z pohledu o-techniky ale jde i v Brně. Rýhovitý middle v rámci 6. ročníku Kodyho memoriálu vyhráli Tereza Janošíková a Martin Roudný. Pro dvojčlenné mixy zase vybral Marek Cahel zajímavou část v Řečkovicích. Vítězství si odneslo duo Janička Pekařová - Martin Roudný, 12 stehů na obočí pak bohužel Ondra Metelka, kterého smolně knock-outovala větev stromu mezi paneláky.
⇨KODYHO MEMORIÁL - Šibeník: GPS_H, GPS_D | mezičasy | foto: plakát
⇨MIXY - Řečkovice: GPS | ind. výsledky | délky voleb

foto: Kade