Novinky

Lednovka po roce opět na Kvildě


zpět

26.1.2024 | 837x | Jan Šedivý

Lednovka po roce opět na Kvildě

Po úspěšné loňské misi se reprezentační družstvo vrátilo zpět do oblíbené vesničky v srdci Šumavy. Avšak kulisy byly naprosto rozdílné. Zatímco loni zde bez sněhu proběhlo téměř klasické o-soustředění, letos se vše vrátilo do historického normálu, kdy se střídaly dlouhé fáze na lyžích s běžeckými objemy. A jak by s trochou nadsázky vypadal zápis v tréninkovém deníčku běžců reprezentace?
Nahmatat budík, potmě do běžeckého a rychle před chalupu na mráz. /Ne/oblíbená společná rozcvička na objemovém soustředění na Kvildě začíná... Tradiční každodenní začátek dne. 20 min proběhnutí na sněhové pokrývce, improvizovaná atletická abeceda a krátký fotbálek staří-mladí. Za půl hodinky hotovo a rychle na pořádnou snídani. Na hlavní dopolední fázi bude potřeba.

Čas kvapí a krátký den nedovolí dlouhé pauzy, takže už po 9. hodině začíná být u lyžárny rušno. Stopy nejsou dokonalé, sem tam kamínek, po nasněžení zase třeba nevyjela rolba, ale to vlastně vůbec nevadí. Počítá se čas aktivity, ať už ve stopě nebo v hlubočáku. V okolí Kvildy je stále kam vyrážet - na Zhůří, Černou horu, Březník nebo za luxusnímy stopami přes Bučinu do Německa.

Po návratu a rychlém jídle přichází nejlepší část dne - pauzička po obědě :-). Na ní pak navazuje třetí fáze. Do tmy času málo, takže kdo jde na delší čas, bere čelovku. Odpoledne už je většinou ve znamení běhu. Jednou za den lyže dnešním reprošům bohatě stačí.

Po večeři ještě proběhne krátká schůze s představovačkou vrcholných akcí v roce 2024 a hurá zpět do postele, zítra se jede nanovo.

Ale není nad objektivní hodnocení, jak probíhal kemp řečí čísel?

Tvářím se radostně! Foto z rozcvičky: