Novinky

TK Choceň: Orienťácký instinkt lovce


zpět

29.2.2024 | 1139x | Matěj Burda

TK Choceň: Orienťácký instinkt lovce

Srnec vycítí včas možné nebezpečí, sokol zaměří svou kořist na stovky metrů, tygr dokonale splyne s okolním prostředím. Čeští reprezentanti se snaží o to samé – správně zapojit intuici a dokonale si zažít mapové techniky.Část týmu v teple v cizině, takže po domluvě s juniorským trenérem doplnili volná místa junioři. Jelen Tomáš Křivda, divočák Miloš Nykodým a vlčáci v podání pětice českých juniorů, kteří přijeli na tréninkový kemp do Chocně nejen na zkušenou, ale také prohnat kožich ostříleným závodníkům a porovnat síly se 7 rychlými reprezentantkami. 

Přesto hlavním cílem akce nebylo porovnání se soupeři, ale slovy šéftrenéra Honzy Šedivého: „Cíl klasický jarní – budování kvalitního technického základu, smyslem je najít s pozvolným začátkem sezóny optimální tempo, při kterém zvládám jít precizně bez vysoké míry rizika.“

Plán, směr, pečlivost, odběhy, dohledávka, splynutí s mapou a terénem… To vše bylo potřeba pilovat v lesních trénincích – nočáku, 2kolovém middlu bez cest nebo kombotechu. Bohužel právě trénink o-techniky se stal osudným Miloši Nykodýmovi, když si propíchl chodidlo klackem a musel být odvezen do orlickoústecké nemocnice. Dýme, přejeme ti rychlé hojení a ať se můžeš brzy vrátit do plného tréninku. Závěrečný zkrácený long s hendikepovým startem už byl jen dezertem za celým tréninkovým kempem.

A protože první polovina letošního roku bude čistě ve znamení sprintů, mohli si naši jeleni a srnky ozkoušet maximální rychlost a rychlé rozhodování, zavítali do Horního Jelení… a také do Chocně na dva skvěle postavené sprintové tréninky od Máry Cahla.

I když byla většina tréninků měřena na SI, v rámci logiky technicky zaměřeného soustředění měly výsledky pramalou důležitost. Tempo tréninků bylo individuální a výslednou hodnotu tak mají pouze GPS záznamy. V případě zájmu osobních trenérů o mezičasy z tréninků neváhejte kontaktovat realizační tým.

GPS z tréninků

NOB - Jedlinka: H | D  
MIXY - Jelení: HD 
2-KOLOVY MIDDLE - Vysoká: HD
O-TECH - Dívčí doly: HD 
SPRINT - Choceň: HD
HCP ZKR. LONG - Dívčí doly: HD (rozbor voleb Livelox)

Reprezentační tým nabírá na obrátkách a již 11. března vyráží směrem na jih za slovinskými kamzíky na hlavně sprinterský tréninkový kemp.