Novinky

Slovinsko jako odpich do sprintové sezóny


zpět

22.3.2024 | 852x | Matěj Burda

Slovinsko jako odpich do sprintové sezóny

Sprintová sezóna už opět klepe na dveře a není na co čekat. Světový šampionát už odpočítává poslední 4 měsíce do startu. Reprezentační tým se vydal do Slovinska potrénovat ve skvělých sprintových prostorech, které v Česku jen tak nenajdeme.Nabitý program 11 tréninků znamenal unavené nohy i zavařené hlavy ze spletitých voleb postupů. To ale mohly vynahradit krásně prohřáté svaly od jižanského slunce a také volné chvíle u moře po trénincích. Z nejlepších slovinských sprintových terénů jsme okusili Izolu, Piran, Koper a vnitrozemskou Sežanu, jednodenní výjezd do Chorvatska pak patřil sprintům ve Vrsaru a Rovinji. Zpeštřením soustředění byla i účast reprezentantů Rakouska, Polska nebo Lotyška a Litvy.

„Tak si to zapamtujte – Kozina!“ kolem tohoto městečka s poetickým názvem se zase jezdilo na všechny lesní tréninky, které na rozdíl od těch sprintových byly spíše ve volném tempu na utužení mapové techniky. Noční tréninky byly vzhledem k spíše sprintovému programu celého kempu dobrovolné, a tak na ně mířili spíše závodníci, kteří cílí např. na srpnové ME v Maďarsku. 

Na GPS a mezičasy ze všech tréninků můžete podívat v odkazech níže:
Věšák-sběrák/linie/xsprint - Lipica: HD, mezičasy
Sprint Q - Izola: H | D, mezičasy
Sprint  F - Piran: H | D, mezičasy
KO - Koper: HDmezičasy
NOB hrom. - Crnotice: H | D
O-tech - Krajina Vas: HD
2-kol. sprint - Vrsar: HD , mezičasy
Interválky - Rovinj: HD 
Middle - Podgrad: HD, mezičasy
Sprint tech. - Koper: 
HD 
Sprint 1M Relay - Sežana: HD, mezičasy

Délky voleb pro jednotlivé sprintové tréninky.

Zatímco část týmu jede tento víkend sbírat body do světového rankingu na sprinty v rámci Czech O-Tour, Tomáš Křivda odletěl do USA ještě zrychlit své už tak rychlé nohy. Začátek dubna bude patřit přípravnému kempu v Maďarsku se zpestřením v podobě závodů Spartacus cup.

FOTOALBUM TK SLOVINSKO