Novinky

Reprezentanti nazují v sezóně 2024 boty od Inov8


zpět

24.4.2024 | 501x | Matěj Burda

Reprezentanti nazují v sezóně 2024 boty od Inov8

Do nové sezony vstupuje reprezentace s novým partnerem - ikonou běžecké obuvi - značkou Inov8. Tu asi netřeba představovat, ale pro úplnost rádi doplníme českou výslovnost [inovejt].Boty Inov8 používají reprezentanti na běžecké tréninky, sprinty  a také pro  lesní závody a tréninky na jednoduchém podkladu. V širokém sortimentu navíc figurují i novinky  - speciálky do terénu Mudtalon Speed a Mudtalon (představení níže).

A jak vnímá spojení RD se značkou Inov8 jeden z našich TOP sprinterů Jakub Glonek? 
Pro mě jsou inovejty srdcová záležitost. Byly to první lepší boty, ve kterých jsem v roce 2013 začal běhat a nedám na ně dopustit dodnes. Do loňského roku jsem v modelu F-Lite 195 běhal i sprintové závody, ale s koncem výroby tohoto modelu a nástupem nových karbonových silničních speciálek jsem byl donucen boty změnit. Byť už dnes koukám i po jiných značkách, tak v botníku stále převažují inovejty a to především na nějaké delší trailové běhy. A několik párů mám i na orienťák do lesa, oblíbenou botou do rychlého čistého lesa jsou X-Talon 210.

Jsme rádi, že do tréninků i závodů máme možnost obouvat boty právě od Inov8, které jsou stálicí mezi orienťáky.

 

Představení nových modelů od Inov8 

Mudtalon Speed

Jsou nové rakety do jakéhokoliv terénu. Navazují na úspěšné modelové řady MUDCLAW a X-TALON, které neměly v měkkém terénu konkurenci.

Kromě zbrusu nového designu se Mudtalony, stejně jako další nové modely, chlubí zcela novým fitem. Ten je více anatomický a přesněji kopíruje chodidlo. Ve špici a zejména v oblasti palce je velkorysý prostor navíc, pro přirozenou práci chodidla. Nehrozí žádné otlaky a odřeniny. U nových modelů si budete moci vybrat až ze tří šířek. Konkrétně modely Mudtalon jsou k dostání ve verzi Precision (úzké) a ve verzi Wide (široké). Můžete si tedy zvolit střih vašemu chodidlu a preferencím na míru.

Nylonový svršek bleskurychle vysychá a nechybí ochranné prvky po celém obvodu.

Sticky grip podešev je tvořená měkkou směsí pryže, která má výbornou trakci v podmáčeném trailu, ale nezklame ani na mokrých kamenech. 8 mm špunty jsou tvarované tak, aby usnadnily stoupání a podržely v sebězích.

Tlumící pěna Powerflow Pro je energeticky návratná a vysoká tak akorát, abyste neztráceli cit pro terén. Uvnitř mezipodešve se nachází výztuha Meta Plate, která chrání chodidlo před ostrými kameny. Drop dosahuje výšky 4 mm.


Mudtalon

Je tréninkový parťák Mudtalon Speedu. Liší se v míře tlumení a svršku.

Tlumící pěna je ze stejného materiálu, ale pod patou je jí o pár milimetrů více. To dělá z Mudtalonu parťáka na delší vzdálenosti a středně dlouhé závody. Vyšší 6mm drop vyhoví i těm, co došlapují na patu.

Svršek je tvořený balistickým nylonem s DWR úpravou. Ten je nenasákavý, drží tvar a troufneme si říci, že je takřka nezničitelný.