Novinky

Reprezentace s Enervitem na hrudi


zpět

20.5.2024 | 432x | Matěj Burda

Reprezentace s Enervitem na hrudi

Světové poháry ve Švýcarsku a Itálii startují již za 4 dny a čeští reprezentanti do nich nově nastoupí s logem Enervit na hrudi. Věříme, že správná sportovní výživa pomůže ukázat dynamity v jejich nohách během rychlých sprintů....v lese i během sprintů je perfektní strava klíčem k úspěchu. Co mají reprezentanti nejraději? Posuďte sami. 

Co se předstartovní stravy týče, nejvíce frčí gely PRE sport brusinka a cola s kofeinen. Při závodě je osvědčenou klasikou, kterou volí většina reprezentantů gel s pomerančovou příchutí. Stále více oblíbený je taky Gel One Hand, na který nedá dopustit Ondra Metelka: “Při závodě mám většinou volnou jen jednu ruku, v druhé mám mapu, takže gel One Hand je ideální a nemusím složitě otevírat.” Regeneraci po závodě zajistí kromě poctivého vyklusání také R2 Recovery Drink, který reprezentanti objednávali vůbec nejčastěji. „Je ideální pro okamžité doplnění energie před dlabancem. Když jdete fakt dlouhý a intenzivní trénink/závod většinou nemáte chuť hned jíst, takže R2 je ideální KPZtka,“ doplňuje Miloš Nykodým.

Jan Šedivý, šéftrenér reprezentace: „I když má většina běžců spojenou sportovní výživu s výkony v delší časové zátěži, tak pro nás je zásadní i na sprintech. Na sériích SP, při každodenních startech bez pauzy, je totiž klíčová rychlá regenerace a ochrana svalů, navíc při více-kolových závodech KO sprintu mohou jít závodníci až 3 ostré starty v jeden den, tam je pak enormně důležité doplňovat postupně energii. A protože aktuálně vyrážíme na jih do Švýcarska a Itálie nelze zapomenout ani na hydrataci. Enervit nabízí produkty pro všechny naše potřeby a proto si vážíme vzájemné spolupráce.”

Tereza Janošíková bude na úvod sezóny světových pohárů patřit k favoritkám.