Novinky

Multisoustředění na Sykovci


zpět

20.2.2018 | 2603x | Pavel Košárek

Multisoustředění na Sykovci

Další letošní soustředění proběhlo na Sykovci. A proč multi? Protože jsme si po vzoru víkendové sportovní hvězdy nevystačili pouze s jednou disciplínou a účastníci, kterých bohužel kvůli chřipkové epidemii a dalším zdravotním omezením bylo nakonec méně, měli téměř na každý trénink výběr minimálně ze dvou variant.Hned po příjezdu jsme vyrazili na nočák a v pátek už přišly na řadu první lyže. Rozdělili jsme se na dvě skupinky, přičemž ta první se vydala za profi podmínkami do Vysočina arény a ta druhá si užila romantiku a trochu hanče po okolních pláních.

Odpoledne následoval sprint v Novém Městě, který nebyl technicky nikterak náročný, a tak se mohli závodníci pořádně soustředit na volby postupů. Hned po tréninku jsme se přesunuli zregenerovat do městských lázní.

V sobotu dopoledne toho bylo na výběr nejvíc. Trochu přisněžilo, takže se upravily tratě i v bezprostředním okolí penzionu, čehož někteří využili. Ti, co se chtěli proběhnout trochu svižně s mapou, vystartovali hromadně na kratší klasiku a k dispozici byla ještě housenka nebo hladký tempo běh.

Odpoledne k radosti trenérů zatoužila většina po lyžařském OB, ke kterému, jak už to na Vysočině bývá, byly téměř ideální podmínky. Ostatní mohli zase využít housenky a večer se všichni sešli v sauně. I když klukům už moc nehřála :-(.

Akci jsme zakončili nedělními lyžařsko-běžeckými štafetkami. Oproti loňsku, byla ale pouze jedna kategorie, kdy proti sobě zdárně soupeřily jak mixové, tak čistě holčičí i klučičí týmy.

Čtvrtek 15. 2. večer - NOB:
cíl: kontaktní trénink, důvěřovat své mapové technice
tempo: střední
tracking
3drerun
výsledky

Pátek 16. 2. odpoledne - sprint Nové Město n. M.:
cíl: volba postupů
tempo: vzhledem k dopoledním lyžím střední
tracking
3drerun
sprintové volby
mezičasy 

Sobota 17. 2. dopoledne - zkrácená klasika s hromadným st.:
cíl: kontaktní trénink, důvěřovat své mapové technice, preciznost v dohledávce
tempo: střední až závodní
tracking
3drerun
výsledky

Sobota 17. 2. odpoledne - LOB:
cíl: posilování, předvídavost při volbě postupu
tracking
3drerun

Sobota 17. 2. housenka:
tempo: libovolné s ohledem na únavu
mapa

Neděle 18. 2.dopoledne - štafetové úseky lyžař+běžec:
cíl: 6x lyžařské 480 m/běžecké terénní 380 m intervaly
tempo: stupňované odpovídá ANP, poslední úsek do maxima
mezičasy

Díky všem za váš přístup. I když nás bylo méně, tak ti, co měli možnost dorazit zase udělali kus poctivé práce v zimní přípravě. Kromě závěrečných úseků proběhla většina tréninků ve střední intenzitě, na které stojí výkon v OB a ti, co jsou na tuto zátěž zvyklí, se pak lépe adaptují například na náročný závodní program juniorského MS. Výhodou tohoto zatížení navíc je, že tolik nevysílí do dalších tréninků.
Většinu mapových tréninků jsme absolvovali z hromadných startů, aby se z toho nestala stopovaná. Ani toto však není vůbec na škodu a při večerních rozborech jsme se mohli soustředit na typické momenty štafetových závodů.

Tímto soustředěním únorový program ještě nekončí. V pátek se chystáme se 14 závodníky na první výjezd do Maďarska, na tréninkové závody Juniper Open.

Trénujte a buďte zdraví!
Košík

Pár fotek na FB