Novinky

Maďarsko nr. 2


zpět

20.3.2018 | 2833x | Pavel Košárek

Maďarsko nr. 2

Březnové soustředění v Maďarsku, které proběhlo minulý týden, představovalo hlavní přípravnou akci k letošnímu JMS pro celý širší juniorský tým. Ubytovali jsme se v chatách v areálu Jonathermal poblíž městečka Kiskunmajsa, kde jsme také využili stylovou restauraci a hlavně termály, které přišly při nižších teplotách v závěru týdne extra vhod. 

Program soustředění byl poměrně rozmanitý. V průběhu týdne se totiž konal i třetí oficiální tréninkový kemp k JMS, kterého se zúčastnila spousta dalších týmů. My jsme takto využili páteční sprintový trénink přímo v Szegedu a s mezinárodní konkurencí jsme se ještě poměřili na čtvrtečním middlu v Kaskantyú a při závodech Szeged Cupu na sobotních odpoledních štafetách a závěrečné nedělní klasice. Další tréninky jsme si zajišťovali sami a zaměřili jsme se během nich na konkrétní mapové techniky. 

Středa 14. 3. dopoledne - 3x minimiddle Zsana:

zaměření: pro první trénink jsme zvolili vcelku jednoduchý a rychlý terén. Cílem bylo rozmapovat se, stanovit si orientační techniku, využívat buzolu, reagovat na přechod les/otevřený terén.
tempo: 1. okruh neměřený - volné, další okruhy měřené - střední až závodní
tracking
mezičasy

Středa 14. 3. odpoledne - vrstevnicové azimuty Pirtó:

zaměření: poměrně jasný a přehledný terén se stal po úpravě mapy docela náročný. Mapová přesnost - buzola, čtení terénních tvarů, vnímání žlutých luk jako další výrazný orientační prvek.
tempo: volné
tracking
mezičasy

Čtvrtek 15. 3. Spring Cup middle Kaskantyú:

zaměření: přípravný závod v kvalitní konkurenci v relevantním terénu pro JMS middle včetně stejného stavitele. Možnost otestovat své schopnosti.
tempo: závodní
tracking
mezičasy

Pátek 16. 3. dopoledne - sprint Szeged Belváros:

zaměření: atraktivní sprint v historickém centru města a v areálu nemocnice. Trénink ovlivněn špatně zmapovaným okolím kontroly č. 7 (D20) resp. č. 11 (H20). Sprintová rutina, soustředit se na volby postupů, plynulost.
tempo: stupňované, závodní
tracking
mezičasy (bez kontroly č. 7 resp. 11)

Pátek 16. 3. odpoledne - "odbočovák" Zsana:

zaměření: najít si přesný bod, z kterého budu dohledávat kontrolu
tempo: neměřený trénink - volné
tracking

Sobota 17. 3. dopoledne - testování postupů Pirtó:

zaměření: menší část mapy Pirtó podobná terénu JMS middle. Každý měl možnost si ve volném tempu vyzkoušet různé varianty několika postupů.
tracking
mezičasy

Sobota 17. 3. odpoledne - Szeged Cup štafety Bodoglár:

zaměření: přípravný závod v kvalitní konkurenci v terénu pro JMS štafety, držet kontakt, ale využívat buzolu a dočítat terénní tvary, důvěřovat svým mapovým schopnostem.
tempo: závodní
mapa D21
mapa H21
výsledky

Neděle 18. 3. dopoledne - Szeged Cup klasika Bodoglár:

zaměření: přípravný závod v kvalitní konkurenci v terénu pro JMS klasika včetně parametrů tratí, měřítko 1:15 000, správné rozvržení sil a tempa.
tempo: závodní
tracking
mezičasy

Díky všem za přístup v průběhu soustředění a doufám, že pro vás všechny bylo velkým přínosem na cestě k červencovému zápolení. Za těch pět dní jsme získali docela jasnou představu o tom, jak budou jednotlivé disciplíny vypadat a stále máme ještě dostatek času se dále připravovat.

Vyhodnoťte si v klidu pro sebe všechny tréninky a závody. Ujasněte si, co vám šlo a co vám naopak nešlo a zkuste na to v tréninku zareagovat. Sepište si i různé informace z terénu ohledně průběžnosti, výrazných orientačních bodů atd.. V červnu během nominaček a závěrečné přípravy pak budeme mít možnost to ještě vyladit a to i s ohledem na roční období, kdy minimálně vegetace bude vypadat jinak.

Trénujte poctivě dál a těším se na viděnou na dalším soustředění ke konci dubna v okolí Paprsku, ať zavítáme také trochu do kopců. Rozpis k soustředění se zde objeví, co nevidět.

Košík

Fotky od Máry a od Báry Vyhnálkové