Novinky

Nominačky JMS 2021 - informace


zpět

14.6.2021 | 7279x | Pavel Košárek

Zde se budou objevovat aktuální informace k nominačním závodům na JMS 2021, které se uskuteční 24. - 27. 6..

28. 6. - byly přidány oficiální výsledky, celkové pořadí nominačního žebříčku a závěrečné shrnutí.V uplynulých dnech proběhly nominační závody na juniorské mistrovství světa, které by se mělo uskutečnit na začátku září v Turecku. Jednalo se o sérii čtyř závodů, takže program byl náročný, ale pro všechny stejný a důkladně prověřil připravenost závodníků. Vzhledem k tomu, že na JMS se běží 5 závodů v 6 dnech, tak se jednalo o vhodnou přípravu na tyto závody.

Program zahájil dráhový test ve čtvrtek v podvečer na zlínském stadionu. Ti, kteří přijel z Čech byli překvapeni počasím, které ve Zlíně panovalo. Zatímco ještě na Vysočině bylo do 25 stupňů, tak v Brně už nastoupily třicítky a ve Zlíně 31°C a dusno jak v prádelně. Test jsme ukončili těsně s prvními blesky.

- výsledky dráhového testu

Závody pokračovaly v pátek dopoledne na stavebně netypickém sídlišti Jižní svahy. I když tratě byly delší než se očekávalo, tak určitě prověřily připravenost závodníků na tuto disciplínu. Prostor závodu rozhodně neodpovídá závodnímu prostoru v Izmitu. Na druhou stranu i tam nás bude čekat velké převýšení a nepřehledná situace, tentokráte turecké zástavby.

Oficiální výsledky sprintu s mezičasy
- tracking sprint D
- tracking sprint H
- fotky sprint  (děkujeme R. Zbrankovi)

V sobotu dopoledne jsme se přesunuli do lesa na krátkou trať. Na trati se střídaly zavřenější pasáže s těmi, kde byla naopak výborná viditelnost, ale situaci znepřehlednilo množství rýh, údolíček a vodotečí. Pohled do výsledkové listiny ukazuje, jak byl závod vyrovnaný.

Oficiální výsledky krátké trati s mezičasy
- tracking krátká trať D
- tracking krátká trať H

Závěrečná klasika byla dle našich odhadů zřejmě nejvíce odpovídajícím závodem k samotnému JMS. Převážně výborně průběžný les nabízí díky své členitosti řadu možností pro volby postupů. Na trati H20 byla netradičně použita rozdělovací metoda, která se občas na trati juniorských šampionátů objevuje.

- oficiální výsledky klasika
- sloučené mezičasy klasika
- mezičasy WinSplits klasika
- tracking klasická trať D
- tracking klasická trať H

Nominační žebříček:

- celkové pořadí nominačního žebříčku

Děkuji všem za účast a za předvedené výkony. Je potěšitelné, že se zúčastnilo větší množství závodníků než obvykle, načerpali další zkušenosti a vyzkoušeli si tak specifika samostatných nominačních závodů.

Dopřejte si nyní pár dní odpočinku po jarní sezóně, užijte si léto a naskočte včas zpátky do tréninku, abyste byli připraveni na podzimní vrcholy sezóny.

Na úplný závěr děkuji celému realizačnímu týmu a některým členům SKOB Zlín (manželům Pekárkovým, R. Zbrankovi a I. Kavánkové) za výraznou pomoc s touto organizačně-logisticky náročnou akcí.

Košík

Fotky budou dodány.

---------------------------------------

- pokyny  drobně aktualizovány 23. 6.
- čestné prohlášení

- seznam přihlášených
- rozpis
- nominační kritéria