Novinky

SP Švédsko: bez úspěchu pro české barvy


zpět

2.6.2022 | 1135x | Matěj Burda

SP Švédsko: bez úspěchu pro české barvy

Úvodní kolo Světového poháru ve švédském Borås se neslo ve znamení tvrdé konkurence. Všichni se shodli, že level fyzické kondice startovního pole je o třídu výše, než bývalo zvykem, celá světová špička se připravuje jen na sprinty a dokazují to i působivé atletické výsledky závodníků ve startovních listinách. Přesto se podařilo přetavit některé výkony českých závodníků v zajímavé výsledky - například účast v semifinále KO sprintu pro Terezu Janošíkovou, Janu Stehlíkovou a Tomáše Křivdu.SPRINT - Jako první závod nás čekal sprint, který nebyl extrémně záludný, ale pro nás dost atypický - ploty, živé ploty, složitá čitelnost mapy, volba na každou kontrolu… Skvěle do závodu vběhl Tomáš Křivda, který ještě na 8. kontrole vedl a ukázal, že má na to držet krok s nejlepšími. Ovšem přišla přehlédnutá zavřená branka na 13. kontrole, velká ztráta (na mezičase až 104. čas!) a pád pořadím. I tak z toho bylo solidní 23. místo. Nejlépe z našich žen běžela Terka Janošíková, bohužel i ji srazily chyby v závodě mimo TOP 20 a skončila 21. Třicáté místo brala Janďa Stehlíková, další Češi nejlépe v páté desítce: 46. Jakub Glonek, 48. Adéla Finstrlová, 52. Martin Roudný, 54. Vojtěch Sýkora, 64. Denisa Kosová, 70. Jonáš Hubáček, 72. Jana Peterová a první svěťákové zkušenosti také pro juniory v týmu - 73. Jakub Chaloupský a 79. Markéta Mulíčková.

Nešťastná třináctá kontrola pro Tomáše Křivdu

KNOCK-OUT SPRINT - Na startu tentokráte bez zraněného Vojty Krále. Ukázalo se, že od knockoutové premiéry na SP 2018 v Česku se tato disciplína hodně posunula - už v kvalifikaci byla extrémní konkurence a pro postup bylo potřeba podat super výkon. To se z našich povedlo Tomášovi Křivdovi (4. v rozběhu), Kubovi Glonkovi (5.), Jandě Stehlíkové (5.), Terce Janošíkové (6.), Denise Kosové (12.), kteří postoupili do čtvrtfinále. Závěrečná část čtvrtfinále byla ryze běžecká záležitost a dál postoupili jen špičkoví atleti. Semifinále si vysloužili také skvěle běžící Tomáš Křivda, Terka Janošíková a Janďa Stehlíková. Tam ovšem na nejlepší již nestačili a do finále se neprobojovali (Terka celkově 7., Tomáš 10. a Janďa 13.).

Foto: IOF / William Hollowell

Foto: IOF / William Hollowell

SPRINTOVÉ ŠTAFETY - Pro Čechy bohužel jeden z nejhorších výsledků za poslední léta. Áčková štafeta se nepovedla rozběhnout Janě Stehlíkové (ztráta 1:50), Tomáš Křivda na druhém úseku navíc při smazávání manka vynechal kontrolu a vracel se - konec nadějí. Denisa Kosová smolně diskvalifikovala B-štafetu, a tak nejlepším výsledkem bylo 8. místo českého áčka (v neredukovaném pořadí ale až 21. místo). Vyzdvihnout bychom ale měli 5. místo Terky Janošíkové na posledním úseku nebo 16. místo Markéty Mulíčkové v C-štafetě na prvním úseku.

I když se závody výsledkově úplně nepodařily, tak máme stále v hlavách nadcházející Mistrovství světa v Dánsku, které je jasným vrcholem sezony. Tam budeme chtít ukázat, že máme na to bojovat o medaile!

Již po MČR na krátké trati vyrážíme na závěrečný tréninkový kemp přímo do Dánska, kde budeme ladit formu na MS. 

Děkujeme za fanouškovskou podporu! Můžete nás sledovat na našich sociálních sítích:s

Facebook @czechorienteering

Instagram @czechorienteerng

Foto: IOF / William Hollowell

Foto: IOF / William Hollowell