Novinky

Složení reprezentace pro sezónu 2023


zpět

14.11.2022 | 2391x | Jan Šedivý

Složení reprezentace pro sezónu 2023

Reprezentační soupiska obsahuje stejně jako loni 3 seznamy -  Reprezentační družstvo, Naděje a Sledované závodníky. A ani letos se žádné zemětřesení v jednotlivých týmech nekoná. Byť výrazně omladil ženský tým a nějaké drobné překvápko možná složení mančaftu nabídne...Hlavním vrcholem v nadcházející sezóně bude zejména lesní šampionát ve švýcarském alpském středisku Flims-Laax. Zároveň bude ale reprezentace chtít uspět na čistě sprintovém ME na severu Itálie a také na atraktivním domácím kole SP v České Lípě a okolí. A právě předpoklad výrazných výsledků na vrcholných akcích je důležitým kritériem pro realizační tým a komisi reprezentace zejména při sestavování Reprezentačního družstva.

Naopak hlavním kritériem pro tým Nadějí je potenciál být v budoucnu oporou reprezentace, nebo předpoklad stát se součástí štafety na velké akci už v příští sezóně. Trenér Nadějí Marek Cahel může své svěřence motivovat zejména 2. kolem SP v ČR, kde lze očekávat maximální šíři soupisky a tedy šanci pro většinu závodníků z Nadějí ukázat svojí vášeň k OB.

Sledovaní závodníci jsou pak běžci, u kterých aktuálně realizační tým a komise vidí menší potenciál stát se oporou týmu než u Nadějí. Zařazení letošních juniorů na jednotlivé soupisky bylo konzultováno s trenérem juniorů Pavlem Košárkem.

SLOŽENÍ REPREZENTACE PRO SEZÓNU 2023