Novinky

TK LEDEN - OBJEMOVKA NA ŠUMAVĚ


zpět

27.1.2023 | 1371x | Jan Šedivý

TK LEDEN  - OBJEMOVKA NA ŠUMAVĚ

Člověk míní, bůh mění... Dlouho plánové lyžařské soustředění na Kvildě se minulý týden nakonec změnilo v čistě běžecké, ale na škodu to nebylo. Reprezentanti za 7 dní odběhali kolem 15 fází a část z nich tak konečně naskočila do kvalitní objemové zimní přípravy.Obvyklým cílem zimního soustředění na lyžích je zpestření běžecké objemové přípravy lyžařskými fázemi, ve kterých se dá pracovat značný čas bez většího rizika zdravotní újmy. To se letos bohužel na kempu reprezentace na šumavské Kvildě úplně nepovedlo, a důvod byl prostý - nebyl sníh. I tak ale soustředění nakonec přišlo docela vhod. U části týmu se ještě po prosincových zdravotních trablech nerozběhla objemová příprava a právě soustředění na Šumavě by snad mohlo být dobrým impulzem, že i kilometry nebo spíše hodiny v terénu mohou naskakovat bez většího odporu.

Díky velké vzdálenosti od větších měst (=klubů) a míře ochrany přírody je Šumava až na výjimky nepolíbena orientačním během (což je samozřejmě obrovská škoda, protože šumavské terény jsou pro OB jako stvořené). Ale právě tyto výjimky byly využity k přípravě o-fází na mapách z Českých pohárů minulé dekády - Kůstrý nebo Kašperk. A k tomu jako lahůdka navrch úplně nový kousek mapy připravený na podzimní Czech O-Tour 2023. Zbytek fází kempu tvořily zejména vytrvalostní a doplňkové běžecké jednotky. Nejpilnější reprezentanti se pak dostali v součtech k rozmezí mezi 15-20h tréninku, přes 130 km běhu s cca polovinou v terénu.

Jestli je někdo tam nahoře, tak asi nepostrádá smysl pro humor (což je dobře). Průběžné předpovědi počasí, že by už další den mohlo nasněžit, byly paradoxně naplněny až poslední noc, a tak v den odjezdu parádně napadlo. Toho využila malá skupinka odvážlivců k závěrečné lyžařské fázi a na „kameňačkách" udělala důstojnou tečku za lednovým TK.

TRÉNINKOVÉ FÁZE

Celkový plán kempu
Longové postupy – Kašperk 2: GPS
Sprint - Kašperské Hory: GPS
Intervaly - Zahájený: GPS, výsledky
Výběhy/seběhy - Kubova Huť: GPS


Únorový kemp RD je v plánu 16. - 19. února v Nedamově a díky velkému počtu reprezentantů na přípravě v teple je možná účast i pro závodníky mimo tým - v případě zájmu pište na sedivy@orientacnisporty.cz. Náplní soustředění budou zejména tréninky směrem k SP v Česku, takže účast pro adepty je nanejvýše žádoucí :-).