Novinky

NOMINACE PRO 1. KOLO SP - NORSKO


zpět

11.4.2023 | 1346x | Jan Šedivý

NOMINACE PRO 1. KOLO SP - NORSKO

Sedm žen a sedm mužů se objeví na startu 1. kola SP. Kdo je v sestavě pro první letošní mezinárodní akci, která se koná poslední prodloužený dubnový víkend na jihu Norska? Rozhodnutí o nominaci pro 1. kolo SP - NORSKO

Na prvním kole SP v Norsku se objeví mix zkušených závodníků a nováčků. Součástí týmu je například kompletní ženská štafeta MS 2019, která v Norsku doběhla na pódiovém 5. místě (Horčičková – Kosová - Janošíková). V mužích zase nechybí duo Král-Nykodým, které na stejném místě před 4 lety vybojovalo ve štafetě ještě s Pavlem Kubátem skvělé 4. místo. O dobrý start do sezóny pak bude usilovat i hlavní mužská opora Tomáš Křivda, který si terény SP vyzkoušel o velikonočním víkendu. Na soupisce najdete ale i ročníky začínající dvojkou – Míša Dittrichová, Bára Matějková nebo Martin Roudný.
Zda se bude více dařit mládí nebo zkušenostem se dozvíme už za necelé 3 týdny, kdy po dlouhé zimní pauze změří síly v kolébce orientačního běhu nejlepší běžci světa.


Trenéři RD spolu s komisí reprezentace dále rozhodli o zařazení nominovaných závodnic -Terezy Čechové a Barbory Matějkové do týmu Naději.