Novinky

Juniorská reprezentace 2024


zpět

31.10.2023 | 1781x | Pavel Košárek

Juniorská reprezentace 2024

Do ukončení letošní závodní sezóny už zbývá jen jeden víkend. Navíc již včera začal nový tréninkový rok, a tak je nejvyšší čas zveřejnit složení týmu juniorů pro sezónu 2024.Uplynulá sezóna 2023 byla z pohledu juniorské reprezentace velmi úspěšná s vyvrcholením na JMS v Rumunsku, odkud jsme se vrátili s třemi tituly mistrů světa, třemi stříbrnými medailemi a dalšími skvělými výkony v první a druhé desítce, čímž se potvrdila síla celého týmu. K tomu jsme se zúčastnili dalších mezinárodních závodů JEC v Belgii, kde nás v porovnání s JMS reprezentoval omlazený tým, kdy postupně dostala příležitost nastupující generace, a i zde jsme byli svědky nadějných výkonů.

V celé sezóně jsme uskutečnili na dvanáct reprezentačních akcí a i když vrcholem každé sezóny je přirozeně vystoupení na juniorském mistrovství světa a samotná příprava na něj, tak vzhledem k tomu, že jedním z hlavních poslání juniorské reprezentace je příprava závodníků pro reprezentaci seniorskou, tak velký důraz je dbán jednak na rozvojové mapové akce (letos VT Francie a VT Västervik), tak také na fyzickou a mapovou přípravu v zimním období (letos VT Doksy a VT Mariánská), kdy trénink ve skupině je výrazně více motivující. Několik nejstarších a výkonnostně nejsilnějších juniorů mělo letos hned dvakrát příležitost se ukázat na nominačkách dospělé reprezentace, kde jsme viděli řadu povzbudivých výkonů. Tato účast má pro závodníky velký přínos jednak v tom, že vidí rozdíl mezi juniorským a seniorským OB, ale také můžou zjistit, že uspět se dá. Což potvrzuje i účast našich nejlepších juniorů na jednotlivých kolech SP.

Po této sezóně končí u týmu závodníci ročníku 2003 v čele s letošním lídrem týmu Kubou Chaloupským. Přeji všem úspěšné etablování se na seniorské scéně OB. Ať se vám na cestě vrcholového sportu daří, a i když je to především pořádná dřina, tak ať vám přináší co nejvíce pozitivních emocí.

Do nové sezóny vstupujeme opět s týmem reprezentantů, který je ještě rozdělen na skupinu A a skupinu B. Ve skupině A jsou zařazeni závodníci, kteří letos vybojovali na JMS zlaté medaile a budou mít finančně nejvýhodnější podmínky na jednotlivých akcích JRD. Ve skupině B jsou pak všichni další závodníci, kteří letos podali výborné výkony jak na mezinárodních akcích (JMS, MED), tak na MČR. Stejně jako předchozí roky i v příští sezóně bude fungovat skupina sledovaných, která je skupinou tréninkovou a jsou do ní zařazení velmi mladí závodníci (příští rok prvním rokem 18), kteří se dobře prezentovali na MEDu a kteří dostávají příležitost si pomalu zvykat na fungování reprezentace a dále pak závodníci, kteří na sebe v uplynulé sezóně upozornili dílčími kvalitními výkony.

- složení týmu 2024

Plán akcí na příští sezónu je stále ještě ve vývoji, kdy ladíme poslední termíny (především hlavní přípravný kemp pro JMS v dubnu) a jeho finální verze bude zveřejněna po úvodním srazu. Akce, které už mají svůj pevný termín, jsou už nyní zde na reprewebu v kalendáři akcí. Jak je patrné z řádků výše, tak příprava bude opět zacílena na úspěšné vystoupení na JMS, kdy nás tentokráte přivítá domácí Plzeň, tak na rozvoj a přípravu našich závodníků do dalších let. Z hlediska technické připravenosti mají podstatné místo v plánu přípravy zahraniční akce, kdy mají závodníci příležitost setkat se s novými terény a musí prokázat schopnost adaptovat se na jiné podmínky, především pak jiný styl mapování.

Přeji všem úspěšnou sezónu 2024, hlavně hodně zdraví a hodně motivace do celoročního tréninkového procesu!
Košík a celý RT JRD