Novinky

Nominace JMS 2024 - Plzeň


zpět

30.5.2024 | 1760x | Pavel Košárek

Nominace JMS 2024 - Plzeň

Za měsíc už budeme připraveni na značkách a budeme netrpělivě vyhlížet první závod na domácím Mistrovství světa juniorů, které se koná v Plzni.Tým pro tuto vrcholnou akci vzešel především z výkonů jednotlivých závodníků předvedených na nominačních závodech, které proběhly před necelým týdnem.

Letošní nominační závody přinesly jednu novinku, protože byly spojené s nominačkami na Mistrovství Evropy dorostu pro kategorie DH18. V obou kategoriích se na start postavilo přibližně třicet závodníků a nesporně se tak zvýšila konkurence v těchto závodech. Společné nominační závody také představují výhodu pro ty závodníky, kteří se uchází o nominaci na obě akce a nemusí tak absolvovat dvoje nominačky krátce po sobě.

Vzhledem k tomu, že se letošní JMS koná na domácí půdě, snažili jsme se terény a tratě nominačních závodů co nejvíce přizpůsobit tomu, co můžeme v červenci očekávat. Pro krátkou trať jsme vybrali méně oběhaný prostor Odlezelského jezera a pro klasiku oblast kolem Studeného vrchu v jihozápadní části vrchoviny Hřebeny a zhruba 30 km vzdušně od závodního prostoru klasiky na JMS. I délka tratí klasiky odpovídala tomu, co můžeme očekávat. Zatímco 11,9 km u juniorů odpovídalo standardním 70 minutám tj. času vítěze na JMS, tak juniorky se tentokrát pořádně proběhly a absolvovaly 9,7 km dlouhou trať. Čas vítězky na JMS byl totiž prodloužen na shodných 70 minut.

- složení týmu pro JMS

Nominovaným závodníků gratulujeme a přejeme jim vydařenou závěrečnou přípravu! Zároveň ještě jednou děkujeme všem závodníkům za účast na nominačkách. Věříme, že každý z vás si z nich odnesl cenné zkušenosti, které v budoucnu zúročí.

Také děkujeme oddílům RIC, KRL a PGP za poskytnutí map a všem, kteří nám s nominačními závody pomohli. Bez vaší pomoci by to nešlo.

Košík a celý RT JRD

fotky z dráhy od Dana Dvořáčka
fotky z klasiky od Dana Dvořáčka