Novinky

Reprezentanti v přípravě na akce budoucí


zpět

22.8.2023 | 1056x | Jan Šedivý

Reprezentanti v přípravě na akce budoucí

Po úspěšném 2. kole SP na domácí půdě a krátké pauze se čeští reprezentanti opět vrací do přípravy. A protože v OB má největší přínos příprava v místě akcí, najdeme naše nejlepší běžce v druhé polovině srpna ve Finsku, Belgii nebo Itálii. ME 2025 v Belgii je sice hodně daleko (přesně za 734 dní), ale Terka Janošíková ho podcenit nehodlá. V minulém týdnu si střihla jako přípravu s dobrou konkurencí před podzimním sprintovým ME v Itálii belgický ASOM v Antwerpách (loni zde byl kompletní tým RD - článek). V zajímavé konkurenci si vyběhla bronz v ind. sprintu WRE (výsledky) a se svým partnerem Maxem Rauturierem si pak doběhli pro zlato v mixech dvojic (výsledky).

Hned sedmička reprezentantů je na právě probíhajícím otevřeném finském soustředění PRE-WOC2025. Toho se účastní celkem necelá stovka závodníků, přičemž většina je z Finska. Zájem o MS 2025 z řad domácích závodníků je opravdu nebývalý! Celý kemp k lesnímu šampionátu je bez realizačního týmu ČR, ale zato s částečnou finanční podporou. Závěrečným tréninkem je pak sobotní závod na krátké trati (web).

Poslední dny prázdnin a první zářijový víkend vyrazí 12 závodníků a úzký realizační tým za přípravou před říjnovým ME (2. - 8. 10.) na sever Itálie. Na české sprintery čeká 8 tréninků včetně specifické přípravy v relevantních městech pro ME: v úzkých uličkách Rovereta a Trenta proběhne ind. sprint, resp. KO sprint (na ME se běží ve Veroně a Vicenze), trénink pro mixy pak ve vísce Aldeno. Posoudit kvalitu místních sprintových terénů v okolí Lago di Garda budete moci od 30. 8. prostřednictvím našich GPS.


Sestava ve Finsku: Peterová, Nykodým, Vandas, Janošíková, Vandasová, Metelka (a foto Tomáš Křivda)